  • MDP1603120G
MDP1603120G
advertisement
Manufacturer No:
MDP1603120G
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-MDP1603120G
Step5Bar-code shipping tag
MDP1603120G
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Rated Temperature
    25°C
  • Number of Circuits
    8
  • Network Type
    ISOLATED
  • Temperature Coefficient Tracking
    50 ppm/°C