  • MDU200-1024G
MDU200-1024G
advertisement
Manufacturer No:
MDU200-1024G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-MDU200-1024G
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDU200-1024G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MDU (200W)
  • Size / Dimension
    8.00Lx4.20W x 1.50 H 203.2mmx106.7mmx38.1mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    200W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CSA, EN, UL
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    8.4A