  • ME20A1203N01
ME20A1203N01
advertisement
Manufacturer No:
ME20A1203N01
HK JDW NO:
732-ME20A1203N01
Package:
Datasheet:
ME20A1203N01
Description:
Quantity:
In Stock : 208
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ME20A1203N01
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    ME20 (20W)
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    20W
    Level VI
  • Max Output Current
    1.5A
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    30.988mm
  • Length
    84.074mm
  • Width
    46.99mm