  • ME20A1802C01
ME20A1802C01
advertisement
Manufacturer No:
ME20A1802C01
HK JDW NO:
732-ME20A1802C01
Package:
Datasheet:
ME20A1802C01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W
Step5Bar-code shipping tag
ME20A1802C01
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ME20 (20W)
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm
  • Power (Watts)
    18W
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Single Blade Included)
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max