  • ME3220-332MLB
ME3220-332MLB
advertisement
Manufacturer No:
ME3220-332MLB
HK JDW NO:
3194-ME3220-332MLB
Step5Bar-code shipping tag
ME3220-332MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2007
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Unshielded
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.6A
  • Frequency - Self Resonant
    75.6MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    138mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.6A
  • Height
    2.4mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.7mm