  • MEM2012T25R0T0S1
MEM2012T25R0T0S1
advertisement
Manufacturer No:
MEM2012T25R0T0S1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MEM2012T25R0T0S1
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
MEM2012T25R0T0S1
Description:
FILTER LC(T) 25MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MEM2012T25R0T0S1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    MEM
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Additional Feature
    T-TYPE CIRCUIT; CUT-OFF FREQUENCY 25 MHZ
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    LC (T-Type)
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    150mA
  • Frequency
    2GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Channels
    1
  • Max Current Rating
    100mA
  • Max DC Current
    150mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    10V
  • Circuit Type
    Filter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    30dB @ 70MHz ~ 2GHz
  • Insertion Loss (Max)
    30 dB
  • Filter Order
    3rd
  • Center / Cutoff Frequency
    25MHz Cutoff
  • Height
    0.039 1.00mm
  • Length
    2mm