  • MENB1010A0312N01
MENB1010A0312N01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1010A0312N01
HK JDW NO:
732-MENB1010A0312N01
Package:
Datasheet:
MENB1010A0312N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MENB1010A0312N01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2014
  • Series
    MENB1010 (10W)
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.85W x 1.26 H 84.0mmx47.0mmx32.0mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    3.33A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    3V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    32.004mm