  • MENB1010A0545Q01
MENB1010A0545Q01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1010A0545Q01
HK JDW NO:
732-MENB1010A0545Q01
Package:
Datasheet:
MENB1010A0545Q01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Step5Bar-code shipping tag
MENB1010A0545Q01
    Level V
  • Max Output Current
    2A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    32.004mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2014
  • Series
    MENB1010 (10W)
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.85W x 1.26 H 84.0mmx47.0mmx32.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W