  • MENB1030A1240Q01
MENB1030A1240Q01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1030A1240Q01
HK JDW NO:
732-MENB1030A1240Q01
Package:
Datasheet:
MENB1030A1240Q01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Step5Bar-code shipping tag
MENB1030A1240Q01
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    MENB1030 (30W)
  • Size / Dimension
    3.76Lx2.13W x 1.22 H 95.5mmx54.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
    Level V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.0mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    30.988mm