  • MENB1100A1803F01
MENB1100A1803F01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1100A1803F01
HK JDW NO:
732-MENB1100A1803F01
Package:
Datasheet:
MENB1100A1803F01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 101W
Step5Bar-code shipping tag
MENB1100A1803F01
  • Weight
    1.5lbs 680.4g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    MENB1100 (100W)
  • Size / Dimension
    5.91Lx3.43W x 1.85 H 150.0mmx87.0mmx47.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    101W
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5.6A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    500mW Max