  • MENB1121A2412Q01
MENB1121A2412Q01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1121A2412Q01
HK JDW NO:
732-MENB1121A2412Q01
Package:
Datasheet:
MENB1121A2412Q01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Step5Bar-code shipping tag
MENB1121A2412Q01
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2013
  • Series
    MENB1121 (120W)
  • Size / Dimension
    8.36Lx2.65W x 1.74 H 212.4mmx67.4mmx44.3mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Power (Watts)
    120W
  • Max Power Dissipation
    120W
    Level V
  • Max Output Current
    5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    44.196mm