  • MES30B-8P1J
MES30B-8P1J
advertisement
Manufacturer No:
MES30B-8P1J
HK JDW NO:
495-MES30B-8P1J
Package:
Datasheet:
MES30B-8P1J
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
Step5Bar-code shipping tag
MES30B-8P1J
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    30W
  • Efficiency
    82%
  • Max Output Current
    620mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    48V
  • Max Output Power
    30W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    300g
  • Operating Temperature
    0°C~65°C
  • Series
    MES30B (30W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx2.64W x 1.42 H 108.0mmx67.0mmx36.0mm