  • MF010-2-LC2
MF010-2-LC2
advertisement
Manufacturer No:
MF010-2-LC2
HK JDW NO:
384-MF010-2-LC2
Package:
Datasheet:
MF010-2-LC2
Description:
MF010 LOW TEMP OXYGEN SENSOR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF010-2-LC2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2011
  • Series
    MF010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Oxygen
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -100°C
  • Voltage - Supply
    22.8V~25.2V
  • Current Rating
    500mA
  • Output
    0 V ~ 10 V
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Operating Supply Current
    500mA
  • Accuracy
    ±2%
  • Current - Supply
    500mA