  • MF1/2DCT52R2214F
MF1/2DCT52R2214F
advertisement
Manufacturer No:
MF1/2DCT52R2214F
HK JDW NO:
430-MF1/2DCT52R2214F
Package:
Metal
Step5Bar-code shipping tag
MF1/2DCT52R2214F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.21MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    SEMI PRECISION, STANDARD: MIL-R-22684
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Pitch
    30mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    11.1mm