  • MF72-002.5D11
MF72-002.5D11
advertisement
Manufacturer No:
MF72-002.5D11
Manufacturer:
Cantherm
HK JDW NO:
137-MF72-002.5D11
Package:
Datasheet:
MF72-002.5D11
Description:
ICL 2.5 OHM 20% 5A 13MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF72-002.5D11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MF72
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    2.5Ohm
  • Approval Agency
    UL
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • R @ 25°C
    2.5 Ohms
  • Current - Steady State Max
    5A
  • R @ Current
    95 mOhms
  • Diameter
    0.512 13.00mm
  • Thickness
    5.5mm