  • MF72-012D7
MF72-012D7
advertisement
Manufacturer No:
MF72-012D7
Manufacturer:
Cantherm
HK JDW NO:
137-MF72-012D7
Package:
Datasheet:
MF72-012D7
Description:
ICL 12 OHM 20% 1A 9MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF72-012D7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MF72
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    12Ohm
  • Approval Agency
    UL
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • R @ 25°C
    12 Ohms
  • Current - Steady State Max
    1A
  • R @ Current
    816 mOhms
  • Diameter
    0.354 9.00mm
  • Thickness
    5mm