  • MFM1714B50M50C5M08
MFM1714B50M50C5M08
advertisement
Manufacturer No:
MFM1714B50M50C5M08
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-MFM1714B50M50C5M08
Package:
Description:
FILTER FOR VICOR POWER SUPPLY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFM1714B50M50C5M08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    BOARD MOUNT
  • Series
    LV MFM™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Functions
    1
  • Approval Agency
    IEC
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L44.6XB35.5XH9.2 (mm)/L1.756XB1.398XH0.362 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Accessory Type
    Filter
  • Rated Current
    22A
  • Rated Voltage
    50V
  • Height
    9.3mm
  • Length
    44.6mm
  • Width
    35.5mm