  • MFP-1/16-CLEAR-10 PC PK
MFP-1/16-CLEAR-10 PC PK
advertisement
Manufacturer No:
MFP-1/16"-CLEAR-10 PC PK
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-MFP-1/16"-CLEAR-10 PC PK
Package:
Description:
HEATSHRNK 1/16 CLEAR 1=PCK OF 10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFP-1/16-CLEAR-10 PC PK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polyvinylidene Fluoride (PVDF), Irradiated
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    MFP
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Clear
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.063 (1.60mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.031 (0.79mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.010 0.25mm