  • MFR-12DRD52-324R
MFR-12DRD52-324R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12DRD52-324R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR-12DRD52-324R
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-12DRD52-324R
Description:
324Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12DRD52-324R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    324Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W