  • MFR-12FRF52-15R8
MFR-12FRF52-15R8
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12FRF52-15R8
HK JDW NO:
898-MFR-12FRF52-15R8
Datasheet:
MFR-12FRF52-15R8
Description:
FIXED RESISTOR, 15.8Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12FRF52-15R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15.8Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    167mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1666W
  • Lead Diameter
    0.45 mm