  • MFR-12FTF52-1K82
MFR-12FTF52-1K82
advertisement
Manufacturer No:
MFR-12FTF52-1K82
HK JDW NO:
898-MFR-12FTF52-1K82
Datasheet:
MFR-12FTF52-1K82
Description:
1.82kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 5388
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MFR-12FTF52-1K82
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Power (Watts)
    0.167W 1/6W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    160mW
  • Voltage - Rated DC
    200V