  • MFR-25FTE52-113R
MFR-25FTE52-113R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FTE52-113R
HK JDW NO:
898-MFR-25FTE52-113R
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-25FTE52-113R
Description:
113Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FTE52-113R
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    113Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V