  • MFR25SFRF52-191R
MFR25SFRF52-191R
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFRF52-191R
HK JDW NO:
898-MFR25SFRF52-191R
Datasheet:
MFR25SFRF52-191R
Description:
FIXED RESISTOR, 191Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFRF52-191R
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    191Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm