  • MFR25SFTE52-91K
MFR25SFTE52-91K
advertisement
Manufacturer No:
MFR25SFTE52-91K
HK JDW NO:
898-MFR25SFTE52-91K
Datasheet:
MFR25SFTE52-91K
Description:
91kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR25SFTE52-91K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    91kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W