  • MFR50SFBE52-19K6
MFR50SFBE52-19K6
advertisement
Manufacturer No:
MFR50SFBE52-19K6
HK JDW NO:
898-MFR50SFBE52-19K6
Datasheet:
MFR50SFBE52-19K6
Description:
19.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR50SFBE52-19K6
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    19.6kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W