  • MFR50SFBE52-6K81
MFR50SFBE52-6K81
advertisement
Manufacturer No:
MFR50SFBE52-6K81
HK JDW NO:
898-MFR50SFBE52-6K81
Datasheet:
MFR50SFBE52-6K81
Description:
6.81kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR50SFBE52-6K81
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W