  • MG17100D-BN4MM
MG17100D-BN4MM
advertisement
Manufacturer No:
MG17100D-BN4MM
HK JDW NO:
461-MG17100D-BN4MM
Package:
Module
Datasheet:
Description:
IGBT MODULE 1700V 150A 690W D3
Step5Bar-code shipping tag
MG17100D-BN4MM
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    690W
  • Power - Max
    690W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.45V
  • Max Collector Current
    150A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    3mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.7kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Input Capacitance
    9nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 100A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    9nF @ 25V