  • MG17200D-BN4MM
MG17200D-BN4MM
advertisement
Manufacturer No:
MG17200D-BN4MM
HK JDW NO:
461-MG17200D-BN4MM
Package:
D-3 Module
Datasheet:
Description:
IGBT MODULE 1700V 300A 1250W D3
Step5Bar-code shipping tag
MG17200D-BN4MM
  • Package / Case
    D-3 Module
  • Weight
    320.000005g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2016
  • Max Power Dissipation
    1.25kW
  • Power - Max
    1250W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.45V
  • Max Collector Current
    300A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    3mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.7kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Collector Emitter Saturation Voltage
    2V
  • Input Capacitance
    18nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 200A
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    18nF @ 25V