  • MH10-38RK
MH10-38RK
advertisement
Manufacturer No:
MH10-38RK
HK JDW NO:
2-MH10-38RK
Package:
Datasheet:
MH10-38RK
Description:
CONN RING CIRC 10-12AWG #3/8
Step5Bar-code shipping tag
MH10-38RK
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to MH10-38RK.
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper, ETP
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Weight
    589.670081g
  • Color
    Yellow
  • Wire Gauge
    10-12 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    12 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    10 AWG
  • Stud/Tab Size
    3/8 Stud
  • Length
    30.48mm
  • Thickness
    0.040 1.02mm
  • Length - Overall
    1.200 30.48mm
  • Width - Outer Edges
    0.590 14.99mm