  • MH4028E12B1+6-RSR-PC
MH4028E12B1+6-RSR-PC
advertisement
Manufacturer No:
MH4028E12B1+6-RSR-PC
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-MH4028E12B1+6-RSR-PC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MH4028E12B1+6-RSR-PC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Weight
    0.089lb 40.37g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Series
    MH4028
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.480A
  • RPM
    15000 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    24.5 CFM (0.685m3/min)
  • Noise
    55.0 dB(A)
  • Static Pressure
    1.180 in H2O (294.0 Pa)