  • MHBS455100KJL
MHBS455100KJL
advertisement
Manufacturer No:
MHBS455100KJL
HK JDW NO:
555-MHBS455100KJL
Description:
CAP FILM 10UF 10% 800VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MHBS455100KJL
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7 mOhms
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    800V