  • MHQ0402PSA8N2HT000
MHQ0402PSA8N2HT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0402PSA8N2HT000
HK JDW NO:
769-MHQ0402PSA8N2HT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 20000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0402PSA8N2HT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.017Lx0.009W 0.44mmx0.24mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating (Amps)
    180mA
  • Inductance
    8.2nH
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm