  • MHQ1005P0N7CT000
MHQ1005P0N7CT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P0N7CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MHQ1005P0N7CT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P0N7CT000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P0N7CT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MHQ-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    0.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15GHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm