  • MHQ1005P1N4ST000
MHQ1005P1N4ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P1N4ST000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P1N4ST000
Datasheet:
MHQ1005P1N4ST000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P1N4ST000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Inductance
    1.4nH
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    12GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm