  • MHQ1005P3N1BTD25
MHQ1005P3N1BTD25
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P3N1BTD25
HK JDW NO:
769-MHQ1005P3N1BTD25
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P3N1BTD25
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P3N1BTD25
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    3.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    23
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.9A
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm