  • MHQ1005P6N8HT000
MHQ1005P6N8HT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P6N8HT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P6N8HT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P6N8HT000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P6N8HT000
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±3%