  • MHQ1005PR56GT000
MHQ1005PR56GT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005PR56GT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005PR56GT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005PR56GT000
Description:
Quantity:
In Stock : 75
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005PR56GT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±2%
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    70mA
  • Inductance
    560nH
  • DC Resistance (DCR)
    10.6Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    360MHz
  • Q @ Freq
    13 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm