  • MI0603K300R-00
MI0603K300R-00
advertisement
Manufacturer No:
MI0603K300R-00
HK JDW NO:
449-MI0603K300R-00
Datasheet:
MI0603K300R-00
Description:
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MI0603K300R-00
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    950μm
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    90mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.5A
  • Impedance @ Frequency
    30Ohms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm