  • MI1210K600R-00
MI1210K600R-00
advertisement
Manufacturer No:
MI1210K600R-00
HK JDW NO:
449-MI1210K600R-00
Package:
Datasheet:
MI1210K600R-00
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MI1210K600R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MI
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    35mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.5A
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    60Ohm Ω
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm