  • MIC2297-42YML-EV
MIC2297-42YML-EV
advertisement
Manufacturer No:
MIC2297-42YML-EV
HK JDW NO:
536-MIC2297-42YML-EV
Package:
Datasheet:
MIC2297-42YML-EV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MIC2297-42YML-EV
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Base Part Number
    MIC2297
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input
    2.5V~10V
  • Output Current
    1.2A
  • Voltage - Output
    42V
  • Output Current per Channel
    20mA
  • Utilized IC / Part
    MIC2297
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Current - Output / Channel
    20mA