  • MIC37501-3.3BRTR
MIC37501-3.3BRTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC37501-3.3BRTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC37501-3.3BRTR
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 16938
Step5Bar-code shipping tag
MIC37501-3.3BRTR
    Surface Mount
  • Number of Pins
    7
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    330mV
  • Min Current Limit
    5A