  • MIC5201-5.0BSTR
MIC5201-5.0BSTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5201-5.0BSTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5201-5.0BSTR
Package:
TO-261-4
Datasheet:
Description:
PMIC TO-261-4
Quantity:
In Stock : 9624
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MIC5201-5.0BSTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output
    5V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    270mV