  • MIC5317-2.8YD5-T5
MIC5317-2.8YD5-T5
advertisement
Manufacturer No:
MIC5317-2.8YD5-T5
HK JDW NO:
536-MIC5317-2.8YD5-T5
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
MIC5317-2.8YD5-T5
Description:
Enable Fixed MIC5317 PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 7149
Step5Bar-code shipping tag
MIC5317-2.8YD5-T5
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Supplier Device Package
    TSOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Base Part Number
    MIC5317
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.8V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    39μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.31V @ 150mA
  • PSRR
    80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    155mV
  • Min Current Limit
    200mA