  • MIC5319-2.9BD5
MIC5319-2.9BD5
advertisement
Manufacturer No:
MIC5319-2.9BD5
HK JDW NO:
536-MIC5319-2.9BD5
Datasheet:
MIC5319-2.9BD5
Description:
Enable Fixed MIC5319 PMIC SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 10458
Step5Bar-code shipping tag
MIC5319-2.9BD5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Base Part Number
    MIC5319
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 500mA
  • PSRR
    70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)