  • MIC5365-1.3YMTTR
MIC5365-1.3YMTTR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5365-1.3YMTTR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5365-1.3YMTTR
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 8551
Step5Bar-code shipping tag
MIC5365-1.3YMTTR
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output
    1.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    180mV
  • Min Current Limit
    200mA