  • MIC5524-2.8YMT-T5
MIC5524-2.8YMT-T5
advertisement
Manufacturer No:
MIC5524-2.8YMT-T5
HK JDW NO:
536-MIC5524-2.8YMT-T5
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
MIC5524-2.8YMT-T5
Description:
Enable Fixed MIC5524-2.8 PMIC 4-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 1094
Step5Bar-code shipping tag
MIC5524-2.8YMT-T5
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    4-TDFN (1x1)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Base Part Number
    MIC5524-2.8
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    500mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 500mA
  • PSRR
    80dB ~ 65dB (100Hz ~ 1kHz)