  • MJN1C-N-AC240
MJN1C-N-AC240
advertisement
Manufacturer No:
MJN1C-N-AC240
HK JDW NO:
607-MJN1C-N-AC240
Step5Bar-code shipping tag
MJN1C-N-AC240
  • Must Operate Voltage
    204VAC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -45°C~60°C
  • Feature
    Lighted Indicator
  • Termination Style
    Plug In, Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Coil Resistance
    9.1kOhms
  • Coil Voltage
    240VAC
  • Switching Voltage
    600VAC 28VDC -Max
  • Coil Current
    7.1mA