  • MKJ3B6F10-26PN
MKJ3B6F10-26PN
advertisement
Manufacturer No:
MKJ3B6F10-26PN
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-MKJ3B6F10-26PN
Package:
Datasheet:
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
MKJ3B6F10-26PN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    MKJ3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    26
  • Voltage - Rated
    500VAC
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    5A