  • MKP1840333405W
MKP1840333405W
advertisement
Manufacturer No:
MKP1840333405W
HK JDW NO:
886-MKP1840333405W
Datasheet:
MKP1840333405W
Description:
MKP1840 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1840333405W
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP1840
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.033μF
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm