  • MKP18444684001
MKP18444684001
advertisement
Manufacturer No:
MKP18444684001
HK JDW NO:
886-MKP18444684001
Package:
Radial
Datasheet:
MKP18444684001
Description:
MKP1844 0.68μF Film Capacitor Radial PC Pins 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP18444684001
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1844
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.626Lx0.551W 41.30mmx14.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.957 24.30mm